dcraw 8.82 - en to pl translation catalogue (116 entries)

en: %s: Out of memory in %s
pl: %s: Brak pamięci %s

en: Unexpected end of file
pl: Nieoczekiwany koniec pliku

en: Corrupt data near 0x%lx
pl: Uszkodzone dane w pobliżu 0x%lx

en: Corrupt data near 0x%llx
pl: Uszkodzone dane w pobliżu 0x%llx

en: %s: decoder table overflow
pl: %s: przepełnienie tablicy dekodera

en: Phase One correction...
pl: Korekcja Phase One...

en: %s: incorrect JPEG dimensions
pl: %s: niewłaściwe wymiary obeazu JPEG

en: %s: "%s" matrix not found!
pl: Nie znaleziono macieży %s: "%s"!

en: Foveon interpolation...
pl: Interpolacja Foveon...

en: %s: Invalid white balance "%s"
pl: %s: Niewłaściwy balans bieli "%s"

en: Fixed bad pixels at:
pl: Naprawiono uszkodzone piksele:

en: Fixed dead pixels at:
pl: Usuwanie marwych pikseli:

en: %s is not a valid PGM file!
pl: %s Nieprawidłowy plik PGM!

en: %s has the wrong dimensions!
pl: %s ma niewłaściwe wymiary!

en: Wavelet denoising...
pl: Falkowa redukcja szumów...

en: %s: Cannot use camera white balance.
pl: %s: Nie można użyć balansu bieli uzyskanego z aparatu.

en: Scaling with black %d, multipliers
pl: Skalowanie z punktem czerni %d, mnożniki

en: Scaling with darkness %d, saturation %d, and
    multipliers
pl: Skalowanie z użyciem odcięcia czernii %d, poziomu nasycenia %d,
    mnożnika

en: Correcting chromatic aberration...
pl: Korygowanie aberracji chromatycznej...

en: Bilinear interpolation...
pl: Interpolacja Bilinear...

en: VNG interpolation...
pl: Interpolacja VNG...

en: PPG interpolation...
pl: Interpolacja PPG...

en: AHD interpolation...
pl: Interpolacja AHD...

en: Median filter pass %d...
pl: Filtr medianowy - przebieg %d...

en: Blending highlights...
pl: Wygładzanie odbłysków...

en: Rebuilding highlights...
pl: Rekonstrukcja odbłysków...

en: Highlight recovery...
pl: Rekonstrukcja odbłysków...

en: Reading metadata from %s ...
pl: Czytanie metadanych z %s ...

en: Failed to read metadata from %s
pl: Nie udało się odczytać metadanych z %s

en: %s: You must link dcraw with libjpeg!!
pl: %s: Musisz zlinkować dcraw z libjpeg!!

en: %s has no embedded profile.
pl: %s nie posiada osadzonego profilu.

en: Cannot open file %s!
pl: Nie można otwożyć pliku %s!

en: Applying color profile...
pl: Stosowanie profilu kolorów...

en: Building histograms...
pl: Generacja histogramów...

en: Converting to %s colorspace...
pl: Konwersja do przestrzeni kolorów %s...

en: Rotating image 45 degrees...
pl: Obracanie obrazu o 45 stopni...

en: Stretching the image...
pl: Rozciąganie obrazu...

en: 
    Raw photo decoder "dcraw" v%s
pl: 
    Dekoder surowych obrazów "dcraw" v%s

en: 
    by Dave Coffin, dcoffin a cybercom o net
pl: 
    napisany przez Dave'a Coffina, dcoffin a cybercom o net

en: 
    Usage:  %s [OPTION]... [FILE]...
pl: 
    Użycie:  %s [OPCJE]... [PLIK]...

en: -v        Print verbose messages
pl: -v        Wyświetl dodatkowe informacje

en: -c        Write image data to standard output
pl: -c        Zapisz obraz wynikowy na standardowe wyjście

en: -e        Extract embedded thumbnail image
pl: -e        Wyodrębnij osadzoną miniaturkę

en: -i        Identify files without decoding them
pl: -i        Identyfikuj pliki bez ich dekodowania

en: -i -v     Identify files and show metadata
pl: -i -v     Identyfikuj i pokaż metadane

en: -z        Change file dates to camera timestamp
pl: -z        Ustaw datę dostępu/modyfikacji na czas wykonania zdjęcia

en: -w        Use camera white balance, if possible
pl: -w        Jeżeli to możliwe, użyj wartości balansu bieli zapisanej przez aparat

en: -a        Average the whole image for white balance
pl: -a        Oblicz balans bieli na podstawie średniej całego obrazka

en: -A <x y w h> Average a grey box for white balance
pl: -A <x y ∆x ∆y> Oblicz balans bieli na podstawie średniej obszaru prostokątnego

en: -r <r g b g> Set custom white balance
pl: -r <r g b g> Użyj podaych wartości balansu bieli

en: +M/-M     Use/don't use an embedded color matrix
pl: +M/-M     Używaj/nie używaj zawartych w obrazku macierzy kolorów

en: -C <r b>  Correct chromatic aberration
pl: -C <r b>  Koryguj aberrację chromatyczną

en: -P <file> Fix the dead pixels listed in this file
pl: -P <plik> Usuń martwe piksele bazując na pliku

en: -K <file> Subtract dark frame (16-bit raw PGM)
pl: -K <plik> Odejmij czarną klatkę (16-bitowy surowy plik PGM)

en: -k <num>  Set black point
pl: -k <num>  Ustaw punkt czerni

en: -k <num>  Set the black level
pl: -k <num>  Ustaw poziom czerni

en: -k <num>  Set the darkness level
pl: -k <num>  Ustaw poziom odcięcia czerni

en: -S <num>  Set the saturation level
pl: -S <num>  Ustaw poziom nasycenia

en: -n <num>  Set threshold for wavelet denoising
pl: -n <num>  Ustaw poziom falkowej redukcji szumów

en: -H [0-9]  Highlight mode (0=clip, 1=no clip, 2+=recover)
pl: -H [0-9]  Rekonstrukcja odbłysku (0=przytnij, 1=pozostaw, 2+=zrekonstruuj)

en: -H [0-9]  Highlight mode (0=clip, 1=unclip, 2=blend, 3+=rebuild)
pl: -H [0-9]  Tryb przetwarzania odbłysków (0=przytnij, 1=nie przycinaj, 2=wygładź, 3+=rekonstruuj)

en: -t [0-7]  Flip image (0=none, 3=180, 5=90CCW, 6=90CW)
pl: -t [0-7]  Obróć obrazek (0=brak, 3=180, 5=90 w lewo, 6=90 w prawo)

en: -o [0-5]  Output colorspace (raw,sRGB,Adobe,Wide,ProPhoto,XYZ)
pl: -o [0-5]  Wyjściowa przestrzeń kolorół (surowa,sRGB,Adobe,Wide,ProPhoto,XYZ)

en: -o <file> Apply output ICC profile from file
pl: -o <plik> Zastosuj profil ICC z pliku

en: -p <file> Apply camera ICC profile from file or "embed"
pl: -p <plik> Zastosuj profil ICC z pliku lub osadzony w obrazie raw

en: -d        Document mode (no color, no interpolation)
pl: -d        Tryb dokumentowy (brak interpolacji kolorów)

en: -D        Document mode without scaling (totally raw)
pl: -D        Tryb dokumentowy bez skalowania (całkowicie surowy)

en: -j        Don't stretch or rotate raw pixels
pl: -j        Nie skaluj ani nie obracaj surowych pikseli

en: -W        Don't automatically brighten the image
pl: -W        Nie rozjaśniaj obrazu automatycznie

en: -b <num>  Adjust brightness (default = 1.0)
pl: -b <num>  Dostosuj jasność (domyślnie 1.0)

en: -q [0-3]  Set the interpolation quality
pl: -q [0-3]  Ustaw jakość interpolacji

en: -h        Half-size color image (twice as fast as "-q 0")
pl: -h        Generuj obraz o 2x mniejszych wymiarach (działa dwuktotnie szybciej niż "-q 0")

en: -f        Interpolate RGGB as four colors
pl: -f        Interpoluj RGGB jako cztery kolory

en: -m <num>  Apply a 3x3 median filter to R-G and B-G
pl: -m <num>  Zastosuj filtr medianowy 3x3 do wartości R-G i B-G

en: -s [0-99] Select a different raw image from the same file
pl: -s [0-99] Wybierz inny obraz raw z jednego pliku

en: -s [0..N-1] Select one raw image or "all" from each file
pl: -s [0..N-1] Wybierz pojedyńczy obrazek lub "all" (wszystkie) z każdego pliku

en: -4        Write 16-bit linear instead of 8-bit with gamma
pl: -4        Generuj obraz 16-bitowy zamiast 8-bitowego z gammą

en: -T        Write TIFF instead of PPM
pl: -T        Utwórz obraz TIFF zamiast PPM

en: Non-numeric argument to "-%c"
pl: Nieliczbowy argument dla opcji "-%c"

en: Unknown option "-%c".
pl: Nieznana opcja "-%c".

en: No files to process.
pl: Brak plików do przetworzenia.

en: Will not write an image to the terminal!
pl: Nie można zapisać obrazu bezpośrednio do terminala!

en: %s has no timestamp.
pl: %s nie posiada znacznika czasu.

en: %s time set to %d.
pl: %s data i czas ustawiony na %d.

en: %s has no thumbnail.
pl: %s nie posiada miniaturki.

en: 
    Filename: %s
pl: 
    Nazwa pliku: %s

en: Timestamp: %s
pl: Data/czas: %s

en: Camera: %s %s
pl: Model aparatu: %s %s

en: Owner: %s
pl: Właściciel: %s

en: DNG Version:
pl: Wersja DNG:

en: ISO speed: %d
pl: Czułość ISO: %d

en: Shutter:
pl: Ekspozycja:

en: %0.1f sec
pl: %0.1f sek

en: Aperture: f/%0.1f
pl: Apertura: f/%0.1f

en: Focal length: %0.1f mm
pl: Długość ogniskowej: %0.1f mm

en: Secondary pixels: %s
pl: Dodatkowe piksele: %s

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: Embedded ICC profile: %s
pl: Osadzony profil ICC: %s

en: Decodable with dcraw: %s
pl: Dekodowalny przez dcraw: %s

en: Number of raw images: %d
pl: Ilość surowych obrazków: %d

en: Pixel Aspect Ratio: %0.6f
pl: Proporcje piksela: %0.6f

en: Thumb size:  %4d x %d
pl: Wielkość miniaturki:        %4d x %d

en: Full size:   %4d x %d
pl: Wymiary pełnego obrazu:     %4d x %d

en: Cannot decode file %s
pl: Nie można zdekodować pliku %s

en: Image size:  %4d x %d
pl: Wymiary obrazu:             %4d x %d

en: Output size: %4d x %d
pl: Wymiary obrazu wyjściowego: %4d x %d

en: Raw colors: %d
pl: Surowych kolorów: %d

en: 
    Filter pattern:
pl: 
    Filtr:

en: 
    Daylight multipliers:
pl: 
    Współczynniki korekcji światła dziennego:

en: 
    Camera multipliers:
pl: 
    Współczynniki korekcji aparatu:

en: %s is a %s %s image.
pl: %s jest obrazem %s %s.

en: Loading %s %s image from %s ...
pl: Ładowanie obrazu %s %s z %s ...

en: %s: "-s %d" requests a nonexistent image!
pl: %s: "-s %d" określa nieistniejący obrazek!

en: standard output
pl: standardowe wyjście

en: Writing data to %s ...
pl: Zapisywanie danych do %s ...
