dcraw 8.78 - en to hu translation catalogue (106 entries)

en: %s: Out of memory in %s
hu: %s: Nincs elég memória: %s

en: Unexpected end of file
hu: A fájl váratlanul véget ért

en: Corrupt data near 0x%lx
hu: Hibás adat 0x%lx körül

en: Corrupt data near 0x%llx
hu: Hibás adat 0x%llx körül

en: %s: decoder table overflow
hu: %s: dekódoló tábla túlcsordulás

en: Phase One correction...
hu: Korrekció Phase One...

en: %s: incorrect JPEG dimensions
hu: %s: hibás JPEG képméret

en: %s: "%s" matrix not found!
hu: %s: A "%s" mátrix hiányzik!

en: Foveon interpolation...
hu: Foveon interpoláció...

en: %s: Invalid white balance "%s"
hu: %s: Helytelen fehéregyensúly "%s"

en: Fixed bad pixels at:
hu: Javított hibás képpont itt:

en: %s is not a valid PGM file!
hu: %s nem igazi PGM fájl!

en: %s has the wrong dimensions!
hu: %s méretei hibásak!

en: Wavelet denoising...
hu: Zajmentesítés...

en: %s: Cannot use camera white balance.
hu: %s: A fényképezőgép fehéregyensúlyát nem tudom használni.

en: Scaling with black %d, multipliers
hu: Átskálázás %d fekete szorzóval

en: Correcting chromatic aberration...
hu: Kromatikus aberráció javítása...

en: Bilinear interpolation...
hu: Bilineáris interpoláció...

en: VNG interpolation...
hu: VNG interpoláció...

en: PPG interpolation...
hu: PPG interpoláció...

en: AHD interpolation...
hu: AHD interpoláció...

en: Median filter pass %d...
hu: Medián szűrés %d. menete...

en: Blending highlights...
hu: Csúcsfények elkeverése...

en: Rebuilding highlights...
hu: Csúcsfények visszanyerése...

en: Reading metadata from %s ...
hu: Metaadatok beolvasása innen: %s ...

en: Failed to read metadata from %s
hu: Nem sikerült a metaadatok kiolvasása innen: %s

en: %s: You must link dcraw with libjpeg!!
hu: %s: A dcraw-t a libjpeg-el kell linkelni!!

en: %s has no embedded profile.
hu: %s nem tartalmaz szín profilt.

en: Cannot open file %s!
hu: %s fájl nem nyitható meg!

en: Applying color profile...
hu: Szín profil alkalmazása...

en: Building histograms...
hu: Hisztogram meghatározása...

en: Converting to %s colorspace...
hu: Konvertálás %s színtérbe...

en: Rotating image 45 degrees...
hu: A kép 45 fokos elforgatása...

en: Stretching the image...
hu: Kép átméretezése...

en: 
    Raw photo decoder "dcraw" v%s
hu: 
    Nyers (RAW) fotó dekódoló "dcraw" v%s

en: 
    by Dave Coffin, dcoffin a cybercom o net
hu: 
    írta Dave Coffin, dcoffin a cybercom o net

en: 
    Usage:  %s [OPTION]... [FILE]...
hu: 
    Használata:  %s [OPCIÓK]... [FÁJLNÉV]...

en: -v        Print verbose messages
hu: -v        Minden üzenet kiírása

en: -c        Write image data to standard output
hu: -c        A kép a szabványos kimenetre kerül.

en: -e        Extract embedded thumbnail image
hu: -e        Előnézeti kép kinyerése

en: -i        Identify files without decoding them
hu: -i        Fájlok azonosítása dekódolás nélkül

en: -i -v     Identify files and show metadata
hu: -i -v     Fájlok azonosítása, metaadatok listázása

en: -z        Change file dates to camera timestamp
hu: -z        Fájl dátumok beállítása a fényképezőgép órája alapján

en: -w        Use camera white balance, if possible
hu: -w        A fényképezőgép fehéregyensúlyának használata, ha lehetséges

en: -a        Average the whole image for white balance
hu: -a        Teljes kép átlagolása a fehéregyensúly meghatározásához

en: -A <x y w h> Average a grey box for white balance
hu: -A <x y sz m> Fehéregyensúly meghatározása egy képterület szürkére átlagolásával.

en: -r <r g b g> Set custom white balance
hu: -r <r g b g> Tetszőleges fehéregyensúly beállítása

en: +M/-M     Use/don't use an embedded color matrix
hu: +M/-M     Beágyazott színmátrix használata/elhagyása

en: -C <r b>  Correct chromatic aberration
hu: -C <r b>  Kromatikus aberráció javítása

en: -b <num>  Adjust brightness (default = 1.0)
hu: -b <szám> Fényesség beállítása (alapértelmezés = 1.0)

en: -n <num>  Set threshold for wavelet denoising
hu: -n <szám> Zajmentesítés küszöbértékének meghatározása

en: -k <num>  Set black point
hu: -k <szám> Fekete pont beállítása

en: -K <file> Subtract dark frame (16-bit raw PGM)
hu: -K <fájl> Sötét kép kivonása (16-bites nyers PGM)

en: -H [0-9]  Highlight mode (0=clip, 1=unclip, 2=blend, 3+=rebuild)
hu: -H [0-9]  Csúcsfények kezelése (0=levág, 1=meghagy, 2=keverés, 3+=visszanyerés)

en: -t [0-7]  Flip image (0=none, 3=180, 5=90CCW, 6=90CW)
hu: -t [0-7]  Kép forgatása (0=nincs, 3=180, 5=90balra, 6=90jobbra)

en: -o [0-5]  Output colorspace (raw,sRGB,Adobe,Wide,ProPhoto,XYZ)
hu: -o [0-5]  Kimenet színtere (nyers,sRGB,Adobe,Wide,ProPhoto,XYZ)

en: -o <file> Apply output ICC profile from file
hu: -o <fájl> Kimeneti ICC-profil alkalmazása fájlból

en: -p <file> Apply camera ICC profile from file or "embed"
hu: -p <fájl> Fényképezőgép ICC-profiljának alkalmazása fájlból, vagy "embed"

en: -d        Document mode (no color, no interpolation)
hu: -d        Dokumentum mód (fekete fehér, interpoláció nélkül)

en: -D        Document mode without scaling (totally raw)
hu: -D        Dokumentum mód méretezés nélkül (teljesen nyers)

en: -j        Don't stretch or rotate raw pixels
hu: -j        Ne nyújtsa vagy forgassa a nyers képpontokat

en: -q [0-3]  Set the interpolation quality
hu: -q [0-3]  Interpoláció minőségének beállítása

en: -h        Half-size color image (twice as fast as "-q 0")
hu: -h        Fele méretű színes kép (kétszer olyan gyors mint a "-q 0")

en: -f        Interpolate RGGB as four colors
hu: -f        RGGB interpolálása négy színként

en: -m <num>  Apply a 3x3 median filter to R-G and B-G
hu: -m <szám> 3x3-as medián szűrő alkalmazása az R-G és B-G csatornákon

en: -s [0-99] Select a different raw image from the same file
hu: -s [0-99] Másik nyers kép kiválasztása ugyanabból a fájlból

en: -s [0..N-1] Select one raw image or "all" from each file
hu: -s [0..N-1] Egy nyers kép kiválasztása, vagy "all", az összes kép kiválasztása minden fájlból

en: -4        Write 16-bit linear instead of 8-bit with gamma
hu: -4        16-bites lineáris kép kiírása 8-bites helyett gammával

en: -T        Write TIFF instead of PPM
hu: -T        TIFF írása PPM helyett

en: Non-numeric argument to "-%c"
hu: A "-%c" opcióhoz egy számot kell megadni

en: Unknown option "-%c".
hu: Ismeretlen opció "-%c".

en: No files to process.
hu: Nincs feldolgozásra váró fájl.

en: Will not write an image to the terminal!
hu: A dcraw a terminálra nem ír képet!

en: %s has no timestamp.
hu: %s dátuma ismeretlen.

en: %s time set to %d.
hu: %s dátuma %d-re állítva .

en: %s has no thumbnail.
hu: %s -ben nincs előnézeti kép.

en: 
    Filename: %s
hu: 
    Fájlnév: %s

en: Timestamp: %s
hu: Dátum/idő: %s

en: Camera: %s %s
hu: Fényképezőgép: %s %s

en: Owner: %s
hu: Tulajdonos: %s

en: DNG Version:
hu: DNG Verzió:

en: ISO speed: %d
hu: Érzékenység (ISO) érték: %d

en: Shutter:
hu: Záridő:

en: Aperture: f/%0.1f
hu: Rekesznyílás: f/%0.1f

en: Focal length: %0.1f mm
hu: Fókusztávolság: %0.1f mm

en: Secondary pixels: %s
hu: Másodlagos képpontok: %s

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

en: Embedded ICC profile: %s
hu: Beágyazott ICC-profil: %s

en: Decodable with dcraw: %s
hu: A dcraw-val dekódolható: %s

en: Number of raw images: %d
hu: Nyers képek száma: %d

en: Pixel Aspect Ratio: %0.6f
hu: Képpont oldalarány: %0.6f

en: Thumb size:  %4d x %d
hu: Előnézeti kép mérete: %4d x %d

en: Full size:   %4d x %d
hu: Teljes méret:         %4d x %d

en: Cannot decode file %s
hu: %s fájlt a dcraw nem tudja dekódolni!

en: Image size:  %4d x %d
hu: Kép méret:            %4d x %d

en: Output size: %4d x %d
hu: Kimenet mérete:       %4d x %d

en: Raw colors: %d
hu: Nem kompenzált színek: %d

en: 
    Filter pattern:
hu: 
    Szűrő mintázat:

en: 
    Daylight multipliers:
hu: 
    Napfény szorzók:

en: 
    Camera multipliers:
hu: 
    Fényképezőgép szorzók:

en: %s is a %s %s image.
hu: %s a(z) %s %s képe.

en: Loading %s %s image from %s ...
hu: %s %s kép betöltése innen: %s ...

en: %s: "-s %d" requests a nonexistent image!
hu: %s: "-s %d" nemlétező képet kér!

en: standard output
hu: szabványos kimenet

en: Writing data to %s ...
hu: Adat kimenete: %s ...
