dcraw 8.82 - en to cs translation catalogue (119 entries)

en: %s: Out of memory in %s
cs: %s: Došla paměť při %s

en: Unexpected end of file
cs: Neočekávaný konec souboru

en: Corrupt data near 0x%lx
cs: Poškozená data na adrese 0x%lx

en: Corrupt data near 0x%llx
cs: Poškozená data na adrese 0x%llx

en: %s: decoder table overflow
cs: %s: došlo k přetečení tabulky dekodéru

en: Phase One correction...
cs: Phase One korekce...

en: %s: incorrect JPEG dimensions
cs: %s: neplatné rozměry JPEG obrázku

en: %s: "%s" matrix not found!
cs: %s: "%s" matice nenalezena!

en: Foveon interpolation...
cs: Interpolace Foveon...

en: %s: Invalid white balance "%s"
cs: %s: Neplatné vyvážení bílé "%s"

en: Fixed bad pixels at:
cs: Opraveny vadné pixely v:

en: Fixed dead pixels at:
cs: Opraveny vadné pixely v:

en: %s is not a valid PGM file!
cs: %s není platný PGM soubor!

en: %s has the wrong dimensions!
cs: %s má neplatné rozměry!

en: Wavelet denoising...
cs: Odstranění šumu Wavelet transformací...

en: %s: Cannot use camera white balance.
cs: %s: Nemohu použít vyvážení bílé dle fotoaparátu.

en: Scaling with black %d, multipliers
cs: Měním velikost přidáním černé %d, násobek

en: Scaling with darkness %d, saturation %d, and
    multipliers
cs: Upravuji úroveň černé %d, nasycení %d,
    poměry barevných kanálů

en: Correcting chromatic aberration...
cs: Koriguji chromatickou aberaci...

en: Bilinear interpolation...
cs: Bilineární interpolace...

en: VNG interpolation...
cs: VNG interpolace...

en: PPG interpolation...
cs: PPG interpolace...

en: AHD interpolation...
cs: AHD interpolace...

en: Median filter pass %d...
cs: Median filtr -- průchod číslo %d...

en: Bilateral filtering...
cs: Bilineární filtr...

en: Blending highlights...
cs: Zvýraznění hran...

en: Rebuilding highlights...
cs: Regenerace stínů...

en: Highlight recovery...
cs: Záchrana přesvícení...

en: Reading metadata from %s ...
cs: Čtu metadata z %s ...

en: Failed to read metadata from %s
cs: Nelze přečíst metadata z %s

en: %s: You must link dcraw with libjpeg!!
cs: %s: dcraw musí být slinkován s libjpeg!!

en: %s has no embedded profile.
cs: %s neobsahuje vložený profil.

en: Cannot open file %s!
cs: Nemohu otevřít soubor %s!

en: Applying color profile...
cs: Aplikuji barevný profil...

en: Building histograms...
cs: Počítám histogramy...

en: Converting to %s colorspace...
cs: Konvertuji do barevného profilu %s...

en: Rotating image 45 degrees...
cs: Otáčím obrázek o 45 °...

en: Stretching the image...
cs: Roztahuji obrázek...

en: 
    Raw photo decoder "dcraw" v%s
cs: 
    Dekodér fotografií z raw formátu"dcraw" v%s

en: 
    by Dave Coffin, dcoffin a cybercom o net
cs: 
    vytvořil Dave Coffin, dcoffin zavináč cybercom tečka net

en: 
    Usage:  %s [OPTION]... [FILE]...
cs: 
    Použití:  %s [VOLBY]... [SOUBOR]...

en: -v        Print verbose messages
cs: -v        Zobrazit detailnější informace

en: -c        Write image data to standard output
cs: -c        Zapsat obrázek na standardní výstup

en: -e        Extract embedded thumbnail image
cs: -e        Extrahovat vložený náhled obrázku

en: -i        Identify files without decoding them
cs: -i        Rozpoznat formát souborů, ale nedekódovat je

en: -i -v     Identify files and show metadata
cs: -i -v     Rozpoznat formát souborů a zobrazit metadata

en: -z        Change file dates to camera timestamp
cs: -z        Nastavit datum a čas souborů podle času pořízení fotografie

en: -a        Use automatic white balance
cs: -a        Použít automatické vyvážení bílé

en: -w        Use camera white balance, if possible
cs: -w        Použít vyvážení bílé dle údajů fotoaparátu

en: -a        Average the whole image for white balance
cs: -a        Nastavit vyvážení bílé dle průměru celého obrázku

en: -A <x y w h> Average a grey box for white balance
cs: -A <x y ∆x ∆y> Spočítat vyvážení bílé dle obdélníku specifikovaného rozměry

en: -r <r g b g> Set custom white balance
cs: -r <r g b g> Nastavit vlastní vyvážení bílé

en: -r <4 numbers> Set custom white balance
cs: -r <4 čísla> Nastav vlastní vyvážení bílé

en: +M/-M     Use/don't use an embedded color matrix
cs: +M/-M     Použij/nepoužij vestavěnou barevnou matici

en: -C <r b>  Correct chromatic aberration
cs: -C <r b>  Koriguj chromatickou aberaci

en: -P <file> Fix the dead pixels listed in this file
cs: -P <soubor> Opraví vadné pixely na základě zvoleného souboru

en: -K <file> Subtract dark frame (16-bit raw PGM)
cs: -K <soubor> Odečti tmavý rám (ve formátu 16 bitového raw PGM)

en: -k <num>  Set black point
cs: -k <číslo> Nastav černý bod

en: -k <num>  Set the black level
cs: -k <číslo> Nastaví úroveň černé

en: -k <num>  Set the darkness level
cs: -k <číslo> Nastaví úroveň černé

en: -S <num>  Set the saturation level
cs: -S <číslo> Nastaví úroveň nasycení

en: -n <num>  Set threshold for wavelet denoising
cs: -n <číslo> Nastav práh pro odstranění šumu wavelet transformací

en: -H [0-9]  Highlight mode (0=clip, 1=no clip, 2+=recover)
cs: -H [0-9]  Režim korekce přeexpozice (0=změn na bílou, 1=ponech fialové stíny, 2+=zachránit)

en: -H [0-9]  Highlight mode (0=clip, 1=unclip, 2=blend, 3+=rebuild)
cs: -H [0-9]  Režim korekce přeexpozice (0=změn na bílou, 1=ponech fialové stíny,2 = gradient do bílé, 3+=rekonstruovat)

en: -t [0-7]  Flip image (0=none, 3=180, 5=90CCW, 6=90CW)
cs: -t [0-7]  Otoč obrázek (0=ne, 3=180°, 5 = 90° doleva, 6=90° doprava)

en: -o [0-5]  Output colorspace (raw,sRGB,Adobe,Wide,ProPhoto,XYZ)
cs: -o [0-5]  Výstupní barevný profil (cru, sRGB, Adobe, Wide, ProPhoto, XYZ)

en: -o <file> Apply output ICC profile from file
cs: -o <soubor> Aplikuj ICC barevný profil ze souboru

en: -p <file> Apply camera ICC profile from file or "embed"
cs: -p <soubor> Použij barevný profil fotoaparátu ze souboru nebo vložený ve fotografii

en: -d        Document mode (no color, no interpolation)
cs: -d        Dokumentační režim (bez barev, bez úprav)

en: -D        Document mode without scaling (totally raw)
cs: -D        Dokumentační režim bez změny velikosti (čistý raw)

en: -j        Don't stretch or rotate raw pixels
cs: -j        Neotáčej ani neměň poměr stran raw pixelů

en: -W        Don't automatically brighten the image
cs: -W        Zakáže automatickou úpravu jasu obrázku

en: -b <num>  Adjust brightness (default = 1.0)
cs: -b <číslo> Vlastní jas (výchozí je 1.0)

en: -q [0-3]  Set the interpolation quality
cs: -q [0-3]  Nastav kvalitu interpolace

en: -h        Half-size color image (twice as fast as "-q 0")
cs: -h        Barevný obrázek poloviční velikosti (dvakrát rychlejší než "-q 0")

en: -f        Interpolate RGGB as four colors
cs: -f        Interpoluj RGGB jako čtyři barvy

en: -m <num>  Apply a 3x3 median filter to R-G and B-G
cs: -m <číslo> Použij medián filtr 3x3 na kanály R-G a B-G

en: -B <domain> <range> Apply bilateral filter to smooth noise
cs: -B <doména> <rozsah> Použij bilaterální filter k odstranění šumu

en: -s [0-99] Select a different raw image from the same file
cs: -s [0-99] Vyber jiný raw obrázek ze stejného souboru

en: -s [0..N-1] Select one raw image or "all" from each file
cs: -s [0..N-1] Vyber jeden nebo "všechny" obrázky z každého souboru

en: -4        Write 16-bit linear instead of 8-bit with gamma
cs: -4        Zapiš 16bitový lineární výstup místo 8bitového s přidáním hodnoty gamma

en: -T        Write TIFF instead of PPM
cs: -T        Vytvoř TIFF místo PPM

en: Non-numeric argument to "-%c"
cs: Hodnota parametru "-%c" není číslo.

en: Unknown option "-%c".
cs: Neznámý parametr "-%c".

en: No files to process.
cs: Chybí soubory ke konverzi.

en: Will not write an image to the terminal!
cs: Nemohu vypsat obrázek na terminál!

en: %s has no timestamp.
cs: %s nemá časové razítko.

en: %s time set to %d.
cs: %s čas nastaven na %d.

en: %s has no thumbnail.
cs: %s nemá náhled.

en: 
    Filename: %s
cs: 
    Název souboru: %s

en: Timestamp: %s
cs: Časové razítko: %s

en: Camera: %s %s
cs: Fotoaparát: %s %s

en: Owner: %s
cs: Vlastník: %s

en: DNG Version:
cs: Verze DNG:

en: ISO speed: %d
cs: ISO: %d

en: Shutter:
cs: Uzávěrka:

en: Aperture: f/%0.1f
cs: Clona: f/%0.1f

en: Focal length: %0.1f mm
cs: Ohnisková vzdálenost: %0.1f mm

en: Secondary pixels: %s
cs: Sekundární pixely: %s

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en: Embedded ICC profile: %s
cs: Vložený ICC profil: %s

en: Decodable with dcraw: %s
cs: Lze dekódovat pomocí dcraw: %s

en: Number of raw images: %d
cs: Počet raw obrázků: %d

en: Pixel Aspect Ratio: %0.6f
cs: Poměr stran pixelů: %0.6f

en: Thumb size:  %4d x %d
cs: Velikost náhledu:  %4d x %d

en: Full size:   %4d x %d
cs: Plná velikost:     %4d x %d

en: Cannot decode file %s
cs: Nemohu dekódovat soubor %s

en: Image size:  %4d x %d
cs: Velikost obrázku:  %4d x %d

en: Output size: %4d x %d
cs: Výstupní velikost: %4d x %d

en: Raw colors: %d
cs: Raw barvy: %d

en: 
    Filter pattern:
cs: 
    Vzor pro filtrování:

en: 
    Daylight multipliers:
cs: 
    Násobitel pro denní světlo:

en: 
    Camera multipliers:
cs: 
    Násobitel dle fotoaparátu:

en: %s is a %s %s image.
cs: %s je obrázek typu %s %s.

en: Loading %s %s image from %s ...
cs: Načítám %s %s obrázky z %s ...

en: %s: "-s %d" requests a nonexistent image!
cs: %s: "-s %d" požaduje neexistující obrázek!

en: standard output
cs: standardní výstup

en: Writing data to %s ...
cs: Zapisuji data do %s ...
