dcraw 8.82 - en to ca translation catalogue (110 entries)

en: %s: Out of memory in %s
ca: %s: No hi ha prou memòria a %s

en: Unexpected end of file
ca: Final inesperat del fitxer

en: Corrupt data near 0x%llx
ca: S'han trobat dades corruptes al costat de 0x%llx

en: %s: decoder table overflow
ca: %s: Sobreeiximent de la taula del descodificador

en: Phase One correction...
ca: Correcció Phase One...

en: %s: incorrect JPEG dimensions
ca: %s: les dimensions JPEG són incorrectes

en: %s: "%s" matrix not foundq!
ca: %s: No s'ha trobat la matriu "%s"!

en: Foveon interpolation...
ca: Interpolació Foveon...

en: %s: Invalid white balance "%s"
ca: %s: El balanç de blancs "%s" no es vàlid

en: Fixed dead pixels at:
ca: Píxels morts reparats a:

en: %s is not a valid PGM file!
ca: %s no és un fitxer PGM vàlid!

en: %s has the wrong dimensions!
ca: %s té dimensions incorrectes!

en: Wavelet denoising...
ca: S'està aplicant el tractament de reducció de soroll d'ondetes...

en: %s: Cannot use camera white balance.
ca: %s: No es pot fer servir el balanç de blancs de la càmera.

en: Scaling with darkness %d, saturation %d, and
    multipliers
ca: Escalant amb foscor %d, saturació %d, i
    multiplicadors

en: Correcting chromatic aberration...
ca: S'està corregint l'aberració cromàtica...

en: Bilinear interpolation...
ca: Interpolació bilineal...

en: VNG interpolation...
ca: Interpolació VNG...

en: PPG interpolation...
ca: Interpolació PPG...

en: AHD interpolation...
ca: Interpolació AHD...

en: Median filter pass %d...
ca: Filtre de mediana %d...

en: Blending highlights...
ca: S'estant combinant les sobreexposicions...

en: Rebuilding highlights...
ca: S'està reconstruïnt les sobreexposicions...

en: Reading metadata from %s ...
ca: S'estant llegint les metadades des de %s ...

en: Failed to read metadata from %s
ca: Hi ha hagut un error en llegir les metadades de %s

en: %s: You must link dcraw with libjpeg!!
ca: %s: Heu d'enllaçar dcraw amb libjpeg!!

en: %s has no embedded profile.
ca: %s no té cap perfil associat.

en: Cannot open file %s!
ca: No es pot obrir el fitxer %s!

en: Applying color profile...
ca: S'està aplicant el perfil de color...

en: Building histograms...
ca: S'estant construïnt els histogrames...

en: Converting to %s colorspace...
ca: S'està convertint a l'espai de colors %s...

en: Rotating image 45 degrees...
ca: S'està girant la imatge 45 graus...

en: Stretching the image...
ca: S'està encongint la imatge...

en: 
    Raw photo decoder "dcraw" v%s
ca: 
    Descodificador de foto crua (raw) "dcraw" v%s

en: 
    by Dave Coffin, dcoffin a cybercom o net
ca: 
    per Dave Coffin, dcoffin a cybercom o net

en: 
    Usage:  %s [OPTION]... [FILE]...
ca: 
    Ús:  %s [OPCIÓ]... [FITXER]...

en: -v        Print verbose messages
ca: -v        Mostra els missatges detallats

en: -c        Write image data to standard output
ca: -c        Mostra les dades de la imatge per la sortida estàndar

en: -e        Extract embedded thumbnail image
ca: -e        Extreu la miniatura de la imatge

en: -i        Identify files without decoding them
ca: -i        Identifica els arxius sense descodificar-los

en: -i -v     Identify files and show metadata
ca: -i -v     Identifica els fitxers i mostra les metadades

en: -z        Change file dates to camera timestamp
ca: -z        Reemplaça la data dels fitxers per la marca fixada per la càmera

en: -a        Use automatic white balance
ca: -a        Utilitza el balanç de blancs automàtic

en: -w        Use camera white balance, if possible
ca: -w        Utilitza el balanç de blancs de la càmera, si és possible

en: -a        Average the whole image for white balance
ca: -a        Fes la mitjana de la imatge completa per al balanç de blancs

en: -A <x y w h> Average a grey box for white balance
ca: -A <x y ∆x ∆y> Fes la mitjana de un rectangle gris per al balanç de blancs

en: -r <r g b g> Set custom white balance
ca: -r <r g b g> Defineix el balanç de blancs personalitzat

en: -r <4 numbers> Set custom white balance
ca: -r <4 números> Defineix el balanç de blancs personalitzat

en: +M/-M     Use/don't use an embedded color matrix
ca: +M/-M     Utiliza/no utilitzis la matriu de color incrustada

en: -C <r b>  Correct chromatic aberration
ca: -C <r b>  Corregeix l'aberració cromàtica

en: -P <file> Fix the dead pixels listed in this file
ca: -P <fitx> Repara els píxels morts llistats al fitxer

en: -K <file> Subtract dark frame (16-bit raw PGM)
ca: -K <fitx> Sustreu un quadre fosc (16 bits raw PGM)

en: -k <num>  Set the darkness level
ca: -k <num>  Estableix el nivell de foscor

en: -S <num>  Set the saturation level
ca: -S <num>  Estableix el nivell de saturació

en: -n <num>  Set threshold for wavelet denoising
ca: -n <num>  Estableix el llindar per a reducció de soroll d'ondetes

en: -H [0-9]  Highlight mode (0=clip, 1=unclip, 2=blend, 3+=rebuild)
ca: -H [0-9]  Mode de realçat (0=retallar, 1=no retallar, 2=combinar, 3+=reconstruïr)

en: -t [0-7]  Flip image (0=none, 3=180, 5=90CCW, 6=90CW)
ca: -t [0-7]  Gira la imatge (0=res, 3=180, 5=90AH, 6=90H)

en: -o [0-5]  Output colorspace (raw,sRGB,Adobe,Wide,ProPhoto,XYZ)
ca: -o [0-5]  Trieu l'espai de color de la sortida (cru,sRGB,Adobe,Wide,ProPhoto,XYZ)

en: -o <file> Apply output ICC profile from file
ca: -o <fitx> Aplica el perfil de color ICC de sortida des d'un fitxer

en: -p <file> Apply camera ICC profile from file or "embed"
ca: -p <fitx> Aplica el perfil ICC de la càmera des d'un fitxer o "embed"

en: -d        Document mode (no color, no interpolation)
ca: -d        Mode document (sense colors, sense interpolació)

en: -D        Document mode without scaling (totally raw)
ca: -D        Mode document sense redimensionat (totalment cru)

en: -j        Don't stretch or rotate raw pixels
ca: -j        No encongeixis ni giris els píxels crus

en: -W        Don't automatically brighten the image
ca: -W        No ajustis automàticament la brillantor de la imatge

en: -b <num>  Adjust brightness (default = 1.0)
ca: -b <num>  Ajusta la brillantor (per omissió = 1.0)

en: -q [0-3]  Set the interpolation quality
ca: -q [0-3]  Defineix la qualitat d'interpolació

en: -h        Half-size color image (twice as fast as "-q 0")
ca: -h        Imatge en color reduïda a la meitat (2 cops més ràpid que "-q 0")

en: -f        Interpolate RGGB as four colors
ca: -f        Interpola RGGB com a quatre colors

en: -m <num>  Apply a 3x3 median filter to R-G and B-G
ca: -m <num>  Aplica un filtre de mediana de 3x3 sobre R-G i B-G

en: -s [0-99] Select a different raw image from the same file
ca: -s [0-99] Trieu una imatge crua diferent des del mateix fitxer

en: -s [0..N-1] Select one raw image or "all" from each file
ca: -s [0..N-1] Trieu una imatge crua concreta o "all" (totes) de cada fitxer

en: -4        Write 16-bit linear instead of 8-bit with gamma
ca: -4        Desa en 16 bits linial en lloc de 8 bits amb gamma

en: -T        Write TIFF instead of PPM
ca: -T        Desa TIFF en lloc de PPM

en: Non-numeric argument to "-%c"
ca: "-%c" requereix un argument numèric

en: Unknown option "-%c".
ca: Opció desconeguda "-%c".

en: No files to process.
ca: No hi ha fitxer per processar.

en: Will not write an image to the terminal!
ca: No es desarà una imatge al terminal!

en: %s has no timestamp.
ca: %s no té marca de data.

en: %s time set to %d.
ca: L'hora del fitxer %s s'ha canviat a %d.

en: %s has no thumbnail.
ca: %s no té miniatura associada.

en: 
    Filename: %s
ca: 
    Nom del fitxer: %s

en: Timestamp: %s
ca: Marca de data: %s

en: Camera: %s %s
ca: Càmera: %s %s

en: Owner: %s
ca: Propietari: %s

en: DNG Version:
ca: Versió DNG:

en: ISO speed: %d
ca: Velocitat ISO: %d

en: Shutter:
ca: Obturador:

en: %0.1f sec
ca: %0.1f seg

en: Aperture: f/%0.1f
ca: Obertura: f/%0.1f

en: Focal length: %0.1f mm
ca: Distància focal: %0.1f mm

en: Secondary pixels: %s
ca: Píxels secundaris: %s

en: yes
ca: sí

en: Embedded ICC profile: %s
ca: Perfil de color ICC associat: %s

en: Decodable with dcraw: %s
ca: Descodificable amb dcraw: %s

en: Number of raw images: %d
ca: Número d'imatges crues: %d

en: Pixel Aspect Ratio: %0.6f
ca: Relació d'aspecte en píxels: %0.6f

en: Thumb size:  %4d x %d
ca: Mida de la miniatura: %4d x %d

en: Full size:   %4d x %d
ca: Mida real:            %4d x %d

en: Cannot decode file %s
ca: No es pot descodificar el fitxer %s

en: Image size:  %4d x %d
ca: Mida de la imatge:    %4d x %d

en: Output size: %4d x %d
ca: Mida de sortida:      %4d x %d

en: Raw colors: %d
ca: Colors crus: %d

en: 
    Filter pattern:
ca: 
    Patró de filtrat:

en: 
    Daylight multipliers:
ca: 
    Multiplicadors de llum de dia:

en: 
    Camera multipliers:
ca: 
    Multiplicadors de la càmera:

en: %s is a %s %s image.
ca: %s es una imatge %s %s.

en: Loading %s %s image from %s ...
ca: S'està carregant la imatge %s %s des de %s ...

en: %s: "-s %d" requests a nonexistent image!
ca: %s: "-s %d" solicita una imatge inexistent!

en: standard output
ca: sortida estàndard

en: Writing data to %s ...
ca: S'estant desant les dades a %s ...
